Witamy na stronie www.bt.bielsko.pl

Wczytywanie...

Obowiązki przedsiębiorców wynikające z prawa ochrony środowiska z uwzględnieniem wymaganej dokumentacji - szkolenie online

Adresaci:
  • Podmioty prowadzące działalność gospodarczą
  • Specjaliści ds. ochrony środowiska
  • Nowo zatrudnieni pracownicy w działach ochrony środowiska
Cel szkolenia:
  • Dostarczenie praktycznej wiedzy o podstawowych obowiązkach przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska
  • Przedstawienie najważniejszych aktów prawnych w gospodarce odpadami
  • Omówienie zasad prowadzenia ewidencji odpadowej
  • Omówienie zagadnień dotyczących gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
  • Dostarczenie wiedzy - na co zwracać uwagę podczas kontroli WIOŚ
Treść szkolenia:
  1. Omówienie przepisów Prawa ochrony środowiska oraz ich wpływu na działalność przedsiębiorstwa.
  2. Gospodarka odpadami, rejestr BDO:
    • przedstawienie najważniejszych aktów prawnych w gospodarce odpadami
    • ewidencja w BDO.
  3. Pdstawowe pojęcia i definicje:
    • klasyfikacja odpadów, katalog odpadów
    • decyzje administracyjne w zakresie gospodarki odpadami
    • pojęcie instalacji w aspekcie uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadami
    • przekazywanie odpadów i przenoszenie odpowiedzialności za odpady, przekazywanie osobom fizycznym
    • administracyjne kary pieniężne za niewłaściwe postępowanie z odpadami.
  4. Sprawozdawczość za korzystanie ze środowiska a raportowanie do KOBiZE.
  5. Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  6. Sprzęt EiE, baterie i akumulatory.
  7. Uprawnienia instytucji kontrolnych - WIOŚ.
  8. Obowiązki zakładu i wymagane decyzje w zakresie:
    • gospodarki wodno-ściekowej
    • ochrony powietrza
    • ochrony przed hałasem.
  9. Panel dyskusyjny.

Atutem naszych szkoleń jest mała liczebność grup sprzyjająca aktywnemu uczestnictwu, swobodnej wymianie doświadczeń oraz efektywnym konsultacjom.

Prowadzący:

Doświadczony wykładowca, właścicielka Kancelarii prawnej ochrony środowiska, świadcząca usługi w zakresie bieżącego stosowania i interpretacji przepisów prawa ochrony środowiska. Od wielu lat współpracująca z dużymi zakładami przemysłowymi oraz organami administracji publicznej w sprawach związanych z formalno-prawnym i praktycznym stosowaniem przepisów ochrony środowiska. Wykładowca posiada rozległą wiedzę praktyczną

Informacje:
  • Cena od osoby obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia z możliwością zadawania pytań poprzez czat z wykładowcą, materiały szkoleniowe - przesłane w dniu szkolenia przed jego rozpoczęciem, zaświadczenie
  • Czas trwania: 9:00 - 14:00
Cena:
580,00 zł
Opiekun szkolenia:
Dorota Gumińska
Tel:
33 812-91-21; tel. kom. 530-611-990
d.guminska@bt.bielsko.pl
Miejsce szkolenia:
Online